Archived Story

Priceville Elementary honor roll for fourth nine weeks

Published 11:49am Wednesday, May 30, 2012

Kindergarten

Good Citizenship – Price Aycock, Jackson Angiulli, Wrozlie Barnett, Dakota Beard, Emma Beck, Ally Bedingfield, Ava Beverly, Alyssa Binkowski, Anna Claire Blankenship, Garrett Britnell, Hunter Brown, Sarah Chambers, Camden Chaney, Alan Coker, Tristan Creasey, Jameson Falciani, Eli Fite, Aaliyah Franklin, Jaidan Gordon, Elijah Halbrooks, Jaidah Hale, Deacon Hall, Ryann Hanks, Eli Hawkins, Kayden Hayes, Marannda Hayes, Madie Hensley, Ethan Henry, Blaine Hicks, Melina Hollinghead, Tessa Holmes, Anna Katherine Hopkins, Payton Hopper, Garrison Humphries, Savannah Irvin, Ashlyn Johnson, Jett Johnson, Beth Keahey, Grant Keller, Katee King, Sarah Beth Kirby, Ashton Knighten, Chloe Lambert, Maclain Lawson, Conan Lin, Kaitlin Miller, Ryan Powell, Carly Jo Nelson, Brody Sam Oliver, Mackenzie Patterson, Gracin Prater, Diego Quintero, Tony Marie Rudd, Austin Shaneyfelt, Saige Thibodeaux, Samantha Thomas, Emma Thurston, Luis Torres, Mae Vick, Braxton Voss, Bentlee Voss, Riley Wagg, Maddie Weatherby, Zack Williams, Laci Welch, Natalie Wynn.

First Grade

(A) – Briley Alexander, Jaylee Allen, Austin Arizpe, Tyler Bagwell, Ashlyn Bates, Zoey Bennington, Bentley Black, Lily Boswell, Faith Burgess, Nathan Burleson, Brayden Burney, Blake Campbell, Ava Carnell, Kailey Carpenter, Tyler Case, Alyssa Cheetham, Katie Chittam, Lacey Clark, Anna Catherine Clotfelter, Matthew Collins, Issac Crain, Harley Crow, Aidan Davis, Allie Denson, Connor Dunaway, Skylar Estes, Brooklyn Fairbanks, Katelyn Falciani, MaKayla Fletcher, Jaylon Fowler, Daniella Gordon, Carson Hatfield, Abbie Hawkins, Hunter Hollabaugh, Macy Holland, Abagale Hopper, Brylei House, Hayden Howell, Caden Johnson, Jacie Johnson, Makena Jones, Wyatt Jones, Jake Langlois, Jacob Lawrence, Cole Lindeman, Marco Marquez, Clara Martin, Brodie Mattox, Landon McCulloch, Corbin Meares, Lannie Meredith, Riley Mills, Maddie Mooneyham, Brylon Oliver, Karlei Pence, McKinley Peterson, Blaxton Royster, Alexis Sanders, Tosh Shelton, Madie Skinner, Trista Skinner, Jacob Sloan, Bailey Smith, Larson Speegle, Bryant Stevens, Skylyn Stevens, Logan Stoler, Kiah Tanguma, Kalista Taylor, Lawson Tew, Giselle Vergara, William VonMahland, Brayden Warren, Lexi Watson, Madeline Watson, Will Watson, Kade White, AJ Williams and Emma Claire Wilson.

(A/B) – Eli Arnold, Kelsey Beaty, Keegan Barber, Alexah Cagle, Mason Cartee, Michael Cherubino, Nick Childers, Kaleb Church, Chandler Dawson, Taylor Dumas, Colton Fowler, Joseph Garrison, Joseph Harden, Macy Hill, Trent Jackson, Brayden Jeffreys, Brianna Johnson, Brayden Pannell, Neri Patino, Bailey Rea, Abigail Scott, Carter Stanford, Adam Taylor, Johnathan Velazquez, Haley Wright.

Second Grade

(A) – Alexis Aldridge, Chris Aldridge, Samantha Arnold, Amie Beavers, Kynedie Beck, Natalie Bice, Chaney Grace Britnell, Dylan Bryant, Liyana Castleberry, Dakota Clifton, Greyson Crawford, Reagan Crumley, Danielle Davis, Zander Dowdy, Brent Duke, Olivia Gann, Ethan Green, Nadiya Foster, Emalee Hammon, Kylie Hendrix, Elijah Hopkins, Walker Hoyle, Chipper Johnson, Brody Long, Howie Mansell, Tashauna Mason, Ella Grace Maxwell, Caleb Pedings, Emma Mae Phillips, Peyton Phillips, Jayden Ratliff, Emma Jean Rehmer, Luke Sapp, Issac Sivley, Chase Smith, Grant Stephenson, Carson Taylor, Owen Thurston, Gage Twelkemeier, Hannah Welch, Grayson Whitworth and Abigail Wilson.

(A/B) – Jordan Alldredge, Reese Banks, Kaitlin Barber, Alex Brooks, Lacey Grace Clark, Grayson Colee, Jayden Eubanks, Makeylean Fletcher, Lexie Gargis, Josh Greenhill, Matthew Haskins, Terry Beth Hatfield, Grant Holmes, Gracie Hornbuckle, Sherrea Huckeba, Isabella Jackson, Addie Johnson, Ethan Johnson, Katie Letson, Joey Lubisco, Haven Neagle, Lexie Parker, Anna Patterson, Jayden Phillips, Brylee Shannon, Jacob Sivley, Arieanna Swopes, Finley Tarvin, Katelyn Teague, Nash Terry, Reaghan Terry and Jonas Wilson.

Third Grade

(A) – Noah Beck, Kinsley Bound, Katelynn Bumpus, Audrey Burleson, Eleana Chaney, Alyssa Darnell, Della Eckenrod, Graycen Fairbanks, Turner Fentress, Dylan Fry, Drew Gates, Ruthie Gibbons, Gage Hammon, Will Hammon, Raegan Jenkins, Tia Lambert, Landon Lewter, Angie Lin, Jakarra Long, Brianna McElyea, Kendall Morrison, John Mason Rigoni, Mackinley Rochester, Lindsey Rogers, Katrina Rotermund, Mallie Sharp, Scebren Shelton, Ben Shields, Avery Skinner, Hannah Smyth, Logan Treadway, Kadie Vick, Eli Wales, Sierra Welch and Katie Whitten.

(A/B) – Kaleigh Baker, Ava Barnett, Jolie Bowden, Oliver Bryant, Jerry Burton, Kobe Cagle, Jenna Chaney, Breana Dugger, Brylee Dutton, Allison Flanagan, Abigail Garrison, Macy Hall, Allison Hammon, Cameron Hill, Lauren Hudson, Wyatt Hurt, Ensley Johnson, Dylan Johnson, Tate Jones, Anna Knoblock, Hugh Law, Koal Legg, Meredith Lindsay, Josh Lorance, Brianna Marquette, Trinity Michalovic, Loryn Miller, Rhylee Miller, Paige Mitchell, Kaleb Mortensen, Aubree Ogles, Seth Oliver, Bryson Parks, Ryleigh Patterson, Jagger Pence, Rainie Phelps, Steffani Schrader, Kendall Sharp, Abbie Sherwood, Cole Smith, Zach Smith, Drayden Sullivan, Gabe Thomas, Joan Torres, Ines von Mahland, Marissa Waddell, Alli Williams and Valerie Wright.

Fourth Grade

(A) – Anna Campbell, Caitlin Bryson, Jaxon Cross, Olivia Duran, Rachel Ellis, Catherine Fiske, Emily Anne Griffith, Kylie Hicks, Lannah Johnson, Johnnie Keahey, Ian Livingston, Hollee Mason, Abbie Phillips, Keyshaun Prince, Blaze Skinner, Zoe Smith, Peyton Stephenson, Chase Taylor, Josh Trahan and Blakely Warren.

(A/B) – Calvin Alemar, Trent Armstrong, Sofia Bates, Ethan Bell, Nicholas Binkowski, Zavier Cagle, John Calixto- Martinez, Erica Campbell, Hayden Cleckler, Meredith Cleckler, Ryan Clifton, Tristan Creighton, Taylor Dean, Baylee Dotson, Mackenzie Dowdy, Alex Ennis, Aubree Freeman, Ellie Freeman, Chloe Hanks, Elizabeth Halbrooks, Rachelle Harden, Lane Hawkins, Montana Henderson, Annika Hollinghead, Trent Holmes, Gannon Humphries, Jillian Martin, Rebecca Martin, Carli Massey, Micheal Matthews, Kaleb Pannell, Skylar Rhone, Alex Smith, Katie Springer, Kate Stanford, Tristan Strickland, Truman Terry, Christian Velazquez, Parker Voss.

Fifth Grade

(A) – Morgan Abercrombie, Audrey Baker, Skyler Benson, Andrew Budisalich, Mauriene Clark, Tara Dunham, Sadie Eckenrod, Brooke Fortinberry, Sydney Fox, Reagan Gargis, Emma Kate Garrett, Kiimberly Griffin, Cameron Hall, Trey Lambert, Tiffany Lee, Mishay Long, Katie McMillan, Abby Moore, Maegan Morrison, Cadie Nelson, Cassandra Plymel, Stoney Osborn, Devyn Owens, Ethan Patterson, Rebecca Rotermund, Billy Shields, Huntter Smith.

(A/B) – David Arnold, Camryn Banks, Brooklyn Blair, Maliheh Bond, Joseph Burleson, McKenzie Burney, AJ Cawley, Hunter Childers, Haley Clark, Kaylei Clarke, Cassidy Cryer, Katie Beth Dellinger, Kassie Duran, Connor Fortenberry, Bailey Freeman, Kaylie Grantland, Destinee Hargrove, Alyssa Helmick, Elle Hensley, Gavin Hopper, Rhett LeMay, Dylan Lovelady, Kenneth Lovelady, Zaxon Keel, Karen Manzanares, Tabitha Mason, Josh Mayfield, Lauren Medlock, Kamryn Miller, Kylie Miller, Chloe Moody, Garrett Morgan, Dylan Newton, Kallie Owens, Gavin Parker, Siddhi Patel, Collin Pedings, John Mark Sapp, Peyton Scott, Johnathan Smith, Jose Tacuba, Sydney Teague, Logan Terry, Kayla Waugh, Tommy White, Tyler Williams.

Editor's Picks