Archived Story

Eva School honor roll for second nine weeks

Published 8:00pm Tuesday, January 15, 2013

First Grade

(A) – Jack Blaske, Baylor Brown, Preston Campbell, Jade Dickey, Blaire Drummond, Brooke Drummond, Gracie Jo Echols, Blaine Hale, Rayven Harbison, Alyssa Herrington, Natalie Hill, Eli Joiner, Hayden Kelley, Chaney Kinney, Ellie Muse, Emma Muse, Dalton Pressnell, Callie Smith, Percy Smith, Natalie Steimling, Brooklyn Stile, Sadie Vest, Thomas Williams, and Izabella Wilson

(A/B) - Trynton Allen, Fisher Anaya, Emaleigh Brown, Blaine Chambers, Kaelyn Jones, Sadie Mauck, Colton Mooney, Chase Morris, Walter Norrie, Tristan Poole, Savanah Turney, Landon Warren, and Lilly Yancy

Second Grade

(A) – Cutter Eidson, Tyde Fairbanks, Isabel Folds, Isaac Frezza, Kaleb Hall, Carson Humphrey, Symon Joiner, Brock Maroney, Emma Morgan, Laney Nelson, Devin Peck, Kody Peebles, Brenton Royster, Mac Shadden, Cooper Smith, Payton Smith, and Jessica Wallace

(A/B) – Sam Brown, Andrew Cameron, Levi Denney, Tisha Drinkard, Kade George, Kai-Lynn Land, Dorothea Miller, Kolton Mooney, Jayden Oden, Taylor Patton, Hannah Ray, Katelynn Stewart, Eric Torres, Destiny Villagomez, and Jordan Webster

Third Grade

(A) – Sarah Kate Dockery, Hannah Gourley, Zachary Joiner, Brennen Jones, Logan Privett,  Destinee Taylor, Gracie Vest, and Faith Wilson

(A/B) – Langston Bordan, Lily Craft, Keaton Cryer, Abigayle Douthit, Abby Dudley, Clay Graham, Gabriel Hill, Mason Humphrey, Shannon Johnsey, Eli Lott, Nickolas Miller, Taylor Mitchell, Alyssa Norwood, Jaycee Stapp, Reagan Weissend, and Karlie White

Fourth Grade

(A) – Brooke Absher, Cole Baker, Caylee Brown, Gage Brown, Kelsey Cameron, Kendrick Cryer, Brice Hale, Justin Moore, Brayden Nelson, Chloe Shadden, and Audrey Smith

(A/B) – Abbey Allred, Abby Brown, Clent Burns, Grace Cagle, Abbie Grace Corder, Cailee Couey, Matthew Dickey, Lane Garnett, Elmo Gay, Ansley Graham, Cayce Grantland, Makyah Hudgins, Charlie Humphrey, Joshua Kelley, John Michael Landers, Carter Latham, Michael Cloud McLemore, Nathaniel Miller, Anna Muse, Parker Ricketts, Braden Rusk, Breanna Stark, Houston Strickland, and Tammie Taylor

Fifth Grade

(A) – Nicholas Benefield, Lindsey Fowler, Jonathan Goodwin, Avery Hill, Anneliese Kruger, Thomas Prus, Tiffany Pruss, Sarah Shaddix, and Leighana Smith

(A/B) – Tristan Bennett, Holly Blackwood, Cierra Cagle, Sara Campbell, Hunter Childers, Alex Cloer, Erik Cloer, Logan Cobb, Bristol Collins, Kendall Cryer, Briley Douthit, Marie Gay, Cole Graham, Bryson Holmes, Carter Holmes, Morgan James, Kagan Long, Ali McDearmond, Dustin Mc-Intosh, Kyleigh Murphree, Sebastian Peck, Alex Posey, Payden Smith, Brooklyn Terrell, Crystal Torres, Colby Ullery, and Jayla Wilson

Sixth Grade

(A) – Micah Corder, Brayden Henderson, Makenzie Hill, Levi Kelley, Haley McNutt, and Ben Shadden

(A/B) – Aleah Brown, Carter Brown, Isaac Childs, Sage Davis, Carly Fairbanks, Seth Harper, Langlee Holmes, Wyatt Holmes, Lauren Humphrey, Skylar Irvin, Ty Maddux, Allen Slaten, Chad Tenney, and Bailey Watts

Seventh Grade

(A) – Henslee Brindley, Sophia Brown, Levi Cagle, Cade Murphree, Montana Ryan, Matthew Slaten, and Wyatt Young

(A/B) – Trystan Bordan, Preston Bryant, Logan Couey, Lindsey Dunn, Haley Earwood, Callie Frost, Brennen Garrett, R.C. Gulley, D.J. Hyatt, Claudia Landers, Tyler Long, Samantha Miller, Dixie Muse, Landon Nelson, Eli Oaks, Tyler Peck, Michael Sapia, and Brayden Tucker

Eighth Grade

(A) – Hannah Bailey, Josie Blocker, Brittany Bogle, Ila Cagle, Haden Holmes, Jared Holmes, Jonathan Holmes, Jarrett Oden, and Bethanie Ricci

(A/B) -  Katlyn Alexan-der, Zachary Benefield, Dakota Bennett, Skylar Bennett, Lindsay Borden, Katelyn Bussey, Shania Casey, Katelyn Childs, Baxley Collins, Kelsey Dooley, Seth Dunn, Jacob Etheredge, Tayler Fowler, Karissa Hall, Blake Holmes, Reagan Hudgins, Hunter Jordan, Cole Livingston, Jay Maddux, Lauren McDaniel, Jessie Privett, Victoria Roberts, Camee Thompson, Drew Van Winkle, and Marissa Wilson

Editor's Picks