Archived Story

Crestline Elementary honor roll for third nine weeks

Published 11:28am Wednesday, April 3, 2013

Second grade

(A) – Ava Allen, Eliza Claire Balch, Mackenzie Barrier, Marlee Beavers, Sellers Brown, Jadyn Chesser, Carter Coan, Logan Dotson, Matthew Dotson, Darby Fagan, Trey Fowler, Slate Gargus, Laura Lee Halverson, Sophia Hampton, Tucker Hughes, Brooklyn Ideus, Ashley Kent, Kaden Lemus, Grace McClendon, Austin Melson, Emma Mote, Justin Patrick, Kinley Patterson, Caleb Pique, Andra Pleasant, Maggie Praytor, Alyssa Putnam, Lydia Simmons, David Stephenson, Cameron Taylor, Samantha Wallace, Aubrey Weddington, Elizabeth Williams, Tristin Wisener, Tyde Witt, Cay Margaret Wright and Seth Young.

(A/B) – Nevaeh Abstance, Sahvana Barber, Braeden Brown, Era Childers, Delaney Cotham, Sicely Cotham, Hudson Crow, Gabe Day, Grace Fletcher, Dalton Green, Dylan Green, Madison Griffith, Alyson Halbrooks, Carly Hewett, Kalysta Hobbs, Cynthia Holland, Lilith Horn, Thomas Itsede, Ruby Langham, Mary Lemmond, Dylan Lewis, Haylee Lorance, Erin Lucas, Kenyon Nappier, Ashlynne Nelson, Destiny O’Neil, Emily Owens, Brookelyn Park, Sage Patrick, Stella Phillips, Andrea Ramirez, Roberto Romero, Karleigh Shipley, Blair Smith, Jessica Staudt, Cody Steele, Emily Whitlow and Kaden Worley.

Third Grade

(A) – Ethan Armes, Will Benham, Alyssa Berry, Garret Blaxton, McKenzie Boyett, Shalyn Bullard, Shelby Camron, Brayden Caver, Cheyenne Crawford, Logan Crouch, Zach Davis, Adam Hayes, Carrington Hogan, Kaitlyn Hogan, Maggie Holyoak, Keagan Hovis, Sophia Jackson, Karsi Lentz, Sarah Longobardi, Elli Lorance, Masyn Marchbanks, Maggie McCleskey, Brodie Morrow, Daniel Orr, Kolby Patterson, Elijah Pique, Caleb Pittman, Eastyn Randolph, Jake Robb, Laney Seal, Jake Smith, Keegan Southward, Lauren Temples, Chandler Voss, Cole Waddell, Luke Ward and Anna Kate Wright.

(A/B) – Autumn Bailey, William Baker, Colt Beavers, Zoie Bridgeforth, Allyson Cahoon, Clayton Castelle, Sam Chapman, Kelly Cheatham, Connor Delgado, Brandon Fitzpatrick, Samuel Hall, Kaitlyn Hallman, Emma Harmon, Madison Hughes, Cadence King, Mary Katherine Konesky, Maria Legg, Aydrian Legree, Beth Ann Levine, Fisher Lott, Kristina Mack, Annalee McCaghren, Floyd McNutt, Avery Miller, Kane Moore, Kendall Price, Braxton Quattlebaum, Kaden Richardson, Emily Robinson, Carson Rollins, Stran Sawyer, Grace Sheppard, Lexi Simmons, Maddie Kate Stafford, Austin Vest, Addie Walker, Garrett Wilhite and Jennifer Wright.

Fourth Grade

(A) – Destiny Abernathy, Seb Alexander, Halle Bone, Savanna Bradford, Kennedy Coan, Natalie Dalrymple, Calee Fowler, Maddie Grace Gladden, Stuart Hall, Carly Holladay, Tori Hughes, Daniel Hunter, Will King, Kameron Kirby, Dylan Long, Conner Lovelady, Brooklyn Melson, Jordan Pepper, Ella Pike, Jessica Powell, Austin Reeves, Bayleigh Robbins, Courtney Steele, Kylea Vinzant, Leighia Woodard and Trent Wright.

(A/B) – Madison Ashley, Carter Borden, T.J. Brown, Emma Carnes, Andrew Cartee, Maygan Cataline, Mikenzie Chumley, Jacob Cody, Danica Cuip, Ty Dozier, Jenna Dozier, Delaney Emmons, Baylee Followay, Allison Fritz, Ryan Garrison, Logan Haraway, Mac Hardin, Webb Harris, Colton Hensley, Kaleb Holland, Colton Hooper, Daelin Horn, Jessica Jarrett, JaeLinn Kimbrough, Bayleigh Kyker, Austin Lewis, Cole Lewis, Carson Lovelady, Michaela Massey, Eavan Mathews, Autumn Mitchell, Luke Moats, Ellie Nash, Aidan Nicholson, Jaycob Pepper, Caroline Pettit, James Pettit, Brandi Pitt, Gaelin Pleasant, Brianna Staudt, Thomas Stinson, Brody Wade, Natalie Wallace and Presley Weldon.

Fifth Grade

(A) – Rachel Baker, Bryce Balch, Samantha Bennett, Chloe Clark, Kelsey Crow, Stephanie Foster, Hannah Gregory, Alston Hampton, Katie Harris, Seth Holmes, Jennifer McCain, Maggie McKissack, Will Miller, Shelby Moore, Grace Morgan, David Orr, Blackston Owens, Ginavee Posey, Laura Sims Pride, Kalin Sharp, Kiya Steele, Greyson Taylor, Tyde Ward, Mary Claire Wooten and Natalie Wright.

(A/B) – Shanna Alexander, Michael Boyer, Clayton Burns, Ethan Collins, Amber Davis, Alison Eddy, Brinten Evans, Trinity Forrest, C.J. Gholston, Brooklyn Hamblin, Skyler Howell, Mitchell Kent, D.J. Leathers, Victoria McClure, Dawson Miller, Katelyn Parker, Gabrielle Petersen, Caleb Puckett, Jackson Raley, Austyn Randolph, Andrew Rittman, Lily Rae Sawyer, Chloe Smith, Lillie Smith, Zane Stinson, Olivia Stout, Abby Stutts, Madison Stutts, Jace Thornton, Jacob Tosti, Jake Waddell, Wyatt Wright and Josh Wynn.

Editor's Picks