Archived Story

Burleson third nine weeks honor roll

Published 9:26am Wednesday, April 17, 2013

Second grade

(A) – Brody Boster, Zoey Hobbs, Alexis Roberts, Grace Betterton, John Groover, Jayla Milligan, Tyler Peek, Leah Peek, Terra Bragwell, Brandon Gonzalez, Maggie Lindsey

Coleman Mizell, Dylan Nay, Michelle Rios, Kennedy Sheats, Sophia Smitherman,

Shelby Braddock, Cole Dellinger, Grant Hembree, Kealeigh Hill, Jackson Jones, Isaac Nicholson, Ty Parker, Kinley Pressley, Sarah Watson.

(A/B) – Eli Arnold, Logan Faulk, Abigail Middleton, Brooklin Powell, Cayden Balch, Dillon Holladay, Quincey Kattes, Sage Smothers, Jackson Walters, Ryan Woodall, Mykenzie Bowen, Jaxson Austin, Koltyn Hill, Calvin Lindsey, Caden Long, Addie Mills, Keylan Shelton, Montgomery Waller, Rachel Gleaves, Kameron Gunn, Lilo Shinmon, Blaze Kizale, Janzen McBride, Felipa Velazquez, Josh Blankenship.

Third grade

(A) – Ashley Arrington, Audrey Easter, Gracie Garnett, Maggie Guyse, Faeryn Kennedy, Rees Letson, Whitley Mears, Kylee Corsbie, David McKelvy, Bryleigh Moore, Elizabeth Norris, Cade Pressley, Eli Terry, William Turner, Mary Elizabeth Booth, Elliott Bray

Carter Driggers, Ben Griffin, Alyssa McMinemon, Nick Pershin, Larissa Preuitt, Austen Green, Isaac Osteen.

(A/B) – Aaron Barley, Landon Belew, Conner Bodine, Catherine Keel, Peyton Smith, Deaigo Valentin, Camryn Willingham, Angel Dowdy, Alanna Evans, Grayson Jojnes, Jennifer Soto, Hunter Bazzell, Peyton Ellis, Taylor Gray, Sophie Herring, Kaylee Travis, Ezra Elrick, Christa Ferryman, Aysa Foster, McKenzie Hogan, Kaitlyn Holt, Charlie McCay, Shauntel McPherson, Dalton Wood.

Fourth grade

(A) – Gehrig Bolio, Ethan Cagle, Lillyanna Cartee, Paisley Coffman, Mason Cox, Makenzie Guthrie, Tristen Hilburn, Zack Honey, Mekhi Kalil, Hudson Olive, Ruchi Patel, Tevin Sheilds, Dakota Stewart, Bricen Tapscott, Madison Thompson, Emilee Boster, Grace Braddock, Ty Bragwell, Jordan Coger, Garrett Dellinger, Madison Garner, Jadon Kilpatric, Hunter Pangle, Lauryn Stovall, Matthew Wilson, Kabe Grammer, Jessica Beal, Payton Preuitt, Hudson Harden, Brody Dean, Avery Balch, Ashley Dolbeer, Sloan Steelman, Madison Fourmaux, Easton McCallister, Jacob Keers, Luke Fitzgerald, Alex Ferryman, Julya McMinemon, Gabby Jackson.

(A/B) – Estasy Vergara, Elizabeth Andrews, Regan Wood, Daniel Bolio, Gigi Lunsford, Caroline Wilson, Matthew Wright, Angel Caldwell, Eleana Chaney, Micah Hostios, Seth Lockett, Josef Osgood, Blake Poff, Shiloh Powell, Nick Robinson, Anthony Seacrest, Kimo Shinmon, Avary Ward, Katie Woods, Alondra Zavala, Ashlie Cruz, Alyssah Orr

LeeAnna Powell, Victoria Starr, Juanita Velaquez, Matthew Whisman, Cynthia White

Fifth grade

(A) – McCall Atchison, Claire Barley, Nia Brewer, Dylan Crook, Kenzie Hamlett, Kaliga Rice

Grace Sittason, Samantha Borglum , Kenzie Moore, Kenzie Barnett, Spencer Bell, Andrew Bray ,Braden Bullard, Macie Cagle, Larsen Murphy, Hayden Rigdon, Josue Velazquez

(A/B) – Jasper Flippo, Bryson Holt, Brennen Kirby, Seth McKee, Kirk Morris, Alexis Patterson, Karli Wright, Cherry Arroyo, Kodi Burgess, Blake Curtis, Spencer Holland, Quinn Holsclaw, Reagin Kenney, Ansley McCay, Debra Smitherman, Andrea Gonzalez, Citlaly Gonzalez ,Cameron Hood, Payton Key, Matthew Leonard, Harrison Lunsford, Katlyn Niles, Jordan Raper, Audrey Reeder, Armando Rios, Sydney Sandefer, Cade Wiley.

 

Editor's Picks