Archived Story

Priceville Elementary honor roll for 4th nine weeks

Published 12:34pm Wednesday, June 5, 2013

Kindergarten

Good Citizenship – Elijah Adcock, Ayden Ahrendt, MaKayla Aldridge, AJ Barnett, Carter Barnett, Ally Bedingfield, Alana Bice, Brylee Bishop, Baxley Black, Ellie Blackwood, Evan Brammer, Laynie Brewer, Chance Brown, Brooklyn Champion, Ethan Champion, Cooper Clark, Gracie Clark, Brody Collins, Callie Crawford, Sara Quinn Crumley, Madison Darnell, Abby Davis, Amberleigh Dean, India Dillard, Kandon Dugger, Jaidyn Dumas, Weston Dutton, Chandler Echols, Hudson Eubanks, Landon Ferguson, Charles Floyd, Colman Gann, Addison Graham, Brylor Hatfield, Abby Hill, Addison Holmes, Sammy Holmes, Hunter Holt, Luke Hood, Trey Howell, Virginia Kate Hoyle, Ella Hudson, Claire Hurt, Kaydence Isbell, Brielan Ivey, Lilly Jennings, Jenna Johnson, Makinley Johnson, Landon Jones, Savana Jones, Caleb Lawrence, Isaiah Leslie, Anna Lin, Isabelle Martin, Layla Martin, Lily Maxwell, Colter Moore, Cheyenne Moran, Kanen Neagle, Zaine Oakley, Katie Partridge, Natalie Pate, Tye Patterson, Desirae Perrell, Kayleigh Powell, Jason Putman, Bella Reed, Novella Roberts, Brayleigh Royster, Olivia Russell, Addie Scott, Lily Shaffer, Emmy Sherwood, Azul Silva, Katelyn Sloan, Carley Grace Smith, Slade Speegle, Jameson Springer, Karoline Stanford, Jackson Stephens, Chesney Taylor, Gavyn Taylor, Kaitlyn Taylor, Teagan Terry, Darby Thigpen, Sam Thomas, Cody Thurston, Brooklyn Towe, Marcus Turney, Reese Twelkemeier, Jessi Vergara, Jacob vonMahland, Addie Beth Walter, Samantha Watson, Scarlett Whitehead, Braden Winters.

 

First Grade

(A) – Price Aycock, Wrozlie Barnett, Emma Beck, Ava Beverly, Mackenzie Bogle, Garrett Britnell, Maddox Brown, Emily Burke, Hayden Burke, Miya Cosby, Sarah Chambers, Brayden Cook, Courtney Crain, Tristan Creasey, Hunter Fagan, Jameson Falciani, Oliver Fite, Aaliyah Franklin, Jon Carter Fraiser, Jane Ryan Gargis, Jaidan Gordon, Jaidah Hale, Eli Hawkins, Ethan Henry, Austin Herchenhahn, Melina Hollinghead, Tessa Holmes, Anna Katherine Hopkins, Payton Hopper, Jett Johnson, Beth Keahey, Grant Keller, Katee King, Sarah Beth Kirby, Katelyn Kirkland, Ashton Knighten, Chloe Lambert, Maclain Lawson, Conan Lin, Micah Lindsay, Abby McDonald, Isaiah Mendoza, Logan Mitchell, Kaitlyn Murphy, Jonathan Motes, Carly Jo Nelson, Gracin Prater, Diego Quintero, Tony Marie Rudd, Austen Shaneyfelt, Emma Thurston, Bentlee Voss, Braxton Voss, Riley Wagg, Jackson Watson, Maddie Weatherby, Laci Welch, Tanner Wilkinson, Zack Williams, Natalie Wynn, Reece Young.

(A/B) – Tristan Akridge, Caleb Barbee, Dakota Beard, Anna Claire Blankenship, Mckinley Cartee, Blitz Clemons, Alan Coker, Brody Cook, Brianna Cooper, Chance Davis, Mason Ellison, Eli Fite, Elijah Halbrooks, Deacon Hall, Kayden Hayes, Blaine Hicks, Garrison Humphries, Ashlyn Johnson, Jaxon NeSmith, Brody Sam Oliver, Miranda Padgett, Miranda Patterson, Maddie Reeves, Aidan Selby, Chyanne Smith, Jacob Smothers, Saige Thibodeaux, Aurora Truss, Mae Vick, Luis Weaver.

 

Second Grade

(A) – Jaylee Allen, Austin Arizpe, Tyler Bagwell, Keegan Barber, Zoey Bennington, Zoey Benson, Bentley Black, Chasity Black, Lily Boswell, Faith Burgess, Nathan Burleson, Brayden Burney, Alexah Cagle, Blake Campbell, Ava Carnell, Tyler Case, Caden Childers, Kailey Carpenter, Katie Chittam, Lacey Clark, Anna Catherine Clotfelter, Matthew Collins, Isaac Crain, Allie Denson, Connor Dunaway, Skylar Estes, Brooklyn Fairbanks, Colton Fowler, Jaylon Fowler, Daniella Gordon, McKenna Griffith, Joseph Harden, Carson Hatfield, Abbie Hawkins, Hunter Hollabaugh, Macy Holland, Abby Hopper, Hayden Howell, Amie Johnson, Brianna Johnson, Caden Johnson, Wyatt Jones, Evan Klocek, Jake Langlois, Jacob Lawrence, Cole Lindeman, Marco Marquez, Clara Martin, Brodie Mattox, Landon McCulloch, Riley Mills, Maddy Mooneyham, Brodie Mattox, Brylon Oliver, Brayden Pannell, Karlei Pence, McKinley Peterson, Coy Puckett, Kendall Pylant, Alexis Sanders, Tosh Shelton, Madelyn Skinner, Trista Skinner, Larson Speegle, Jacob Sloan, Bryant Stephens, Skylyn Stevens, Lawson Tew, Lily Thwing, Anna Grace Trotter, William vonMahland, Giselle Vergara, Brayden Warren, Kade White, Emma Claire Wilson.

(A/B) – Alex Almon, Ashlyn Bates, Brian Cawley, Aidan Davis, Briley Alexander, Kelsey Beaty, Nick Childers, Chandler Dawson, Makayla Fletcher, Joseph Garrison, Macy Hill, Brylei House, Brayden Jeffreys, Trent Jackson, Jacie Johnson, Makena Jones, Lily Grace Little, Corbin Meares, Bailey Rea, Blaxton Royster, Abigail Scott, Kirsten Segars, Manuel Shaffer, Bailey Smith, Carter Stanford, Adam Taylor, Johnathan Velazquez, Alexis Watson, Madeline Watson, Will Watson, Zach Weaks, Preston Wilson, A.J. Williams.

 

Third Grade

(A) – Samantha Arnold, Chaney Grace Britnell, Dylan Bryant, Tyler Cappi, Grayson Colee, Greyson Crawford, Reagan Crumley, Ethan Green, Kylie Hendrix, Tristan Holmes, Elijah Hopkins, Walker Hoyle, Chipper Johnson, Brody Long, TaShauna Mason, Ella Grace Maxwell, Jayden Ratliff, Emma Rehmer, Luke Sapp, Chase Smith, Grant Stephenson, Carson Taylor, Kalista Taylor, Reaghan Terry, Hannah Welch, Grayson Whitworth, Abigail Wilson.

(A/B) – Reese Banks, Kaitlin Barber, Amie Beavers, Natalie Bice, Alex Brooks, Sara Burke, Liyana Castleberry, Kayleigh Clark, Caden Cryer, Danielle Davis, Brent Duke, Brooks Dillard, Zander Dowdy, Nadiya Foster, Olivia Gann, Josh Greenhill, Emalee Hammon, Terry Beth Hatfield, Grant Holmes, Gracie Hornbuckle, Isabella Jackson, Addie Johnson, Allison Johnson, Joey Lubisco, Lexie Parker, Anna Patterson, Caleb Pedings, Emma Phillips, Jayden Phillips, Peyton Phillips, Brylee Shannon, Isaac Sivley, Jacob Sivley, Sawyer Stacey, Nash Terry, Owen Thurston, Gage Twelkemeier, Anthony Woods.

 

Fourth Grade

(A) – Kinsley Bound, Della Eckenrod, Turner Fentress, Drew Gates, Brayden Hallmark, Will Hammon, Cameron Hill, Koal Legg, Lindsey Rogers, Avery Skinner, Logan Treadway.

(A/B) – Kaleigh Baker, Noah Beck, Katelynn Bumpus, Audrey Burleson, Jerry Burton, Kobe Cagle, Jenna Chaney, Nikki Davis, Brylee Dutton, Graycen Fairbanks, Allison Flanagan, Gage Hammon, Ensley Johnson, Garrett Jones, Anna Knoblock, Tia Lambert, Landon Lewter, Angie Lin, Meredith Lindsay, Adam Miller, Loryn Miller, Kendall Morrison, Seth Oliver, Melody Padgett, Rainie Phelps, John Mason Rigoni, Mackinley Rochester, Katrina Rotermund, Mallie Sharp, Scebren Shelton, Cole Smith, Hannah Smyth, Jana Beth Strunk, Joan Torres, Ines Von Mahland, Sierra Welch, Katie Whitten.

 

Fifth Grade

(A) – Calvin Alemar, Caitlin Bryson, John Calixto, Anna Campbell, Jaxon Cross, Meredith Cleckler, Taylor Dean, Baylee Dotson, Olivia Duran, Rachel Ellis, Catherine Fiske, Ellie Freeman, Emily Anne Griffith, Elizabeth Halbrooks, Montanan Henderson, Kylie Hicks, Annika Hollinghead, Trent Holmes, Gannon Humphries, Lannah Johnson, Johnnie Keahey, Ian Livingston, Hollee Mason, Carli Massey, Jillian Martin, Abbie Phillips, Keyshaun Prince, Blaze Skinner, Alex Smith, Katie Springer, Peyton Stephenson, Tristan Strickland, Chase Taylor, Josh Trahan, Blakely Warren.

(A/B) – Roan Barnett, Ethan Bell, Erica Campbell, Sydney Cassidy, Hayden Cleckler, Bianca Cosby, Tristan Creighton, Hank Davis, Rebekah Davis, Addie Dillard, Makenzie Dowdy, Kiah Fletcher, Aubree Freeman, Shelby Garner, Jaxon Graham, Rachelle Hardin, Brett Zane Harrell, Lane Hawkins, Makena Henderson, Bryson Holmes, Jayden Huckaby, Kaleb Huckaby, Laura Maddox, Michael Matthews, Heather McNutt, Michael McNutt, Kaleb Pannell, Brieanna Patterson, Skye Qualls, Adrian Quintero, Skylar Rhone, Jason Shorey, Bethany Speegle, Gavin Stephens, Ricky Teague, Truman Terry, Parker Voss, Bryson Wilburn, Bailey Winters.

Editor's Picks