Archived Story

Hartselle Intermediate School honor rolls

Published 12:55pm Thursday, January 16, 2014

5th Grade

(A) – Seb Alexander, Allie Anders, Avery Balch, Emma Ballew, Emilee Boster, Grace Braddock, Ty Bragwell, TJ Brown, Angel Caldwell, Reagan Clark, Kennedy Coan, Landon Cottingham, Mason Cox, Natalie Dalrymple, Cayden Davis, Brody Dean, Mikayla Dubnik, Graham Ellis, Delaney Emmons, Sarah Fox, Mary Elizabeth Gentle, Kabe Grammer, Nylah Halbrooks, Hudson Harden, Carly Holladay, Danielle Holt, Zack Honey, Daelin Horn, Kylee Howell, Tori Hughes, Daniel Hunter, Brodie Jackson, Elliott Johnson, Mekhi Kalil, Will King, Kameron Kirby, Bayleigh Kyker, Carson Lovelady, Julya McMinemon, Johnston Murphy, Andrew Norton, Caden Olive, Ruchi Patel, Olivia Patterson, Brody Peebles, Jordan Pepper, Bayleigh Robbins, Shelby Roberts, Jake Ryan, Isabella Segars, Caleb Simmons, Courtney Steele, Sloan Steelman, Dakota Stewart, Brody Tapscott, Katelyn Taylor, Madison Thompson, Kylea Vinzant, Cana Beth Waynick, Eric Wright, Trent Wright

(A/B) – Aubrey Anderson, Walker Anton, Callie Arnold, Jud Baker, Jessica Beal, Halle Bone, Savanna Bradford, Ethan Cagle, Emma Carnes, Drew Cartee, Lillyanna Cartee, Maygan Cataline, Mikenzie Chumley, Jacob Cody, Lydia Coffey, Paisley Coffman, Brinkley Cottingham, Danica Cuip, Marissa Davis, Ashley Dolbeer, Andraya Driver, Breanna Eddy, Luke Fitzgerald, Baylee Followay, Madison Fourmaux, Calee Fowler, Eric Fowler, Ryan Garrison, Blaze Gillespie, Maddie Grace Gladden, Mackenzie Guthrie, Stuart Hall, Mac Hardin, Madison Hargett, Te’a Heaps, Gabby Jackson, Destiny Jarrett, Jessica Jarrett, Molly Johnson, Elijah Kellick, Ethan Kilpatrick, Madalynn Lambert, Jasmine Ledbetter, Cole Lewis, Seth Lockett, Dylan Long, John Looney, Gigi Lunsford, Zach Lyons, Michaela Massey, Eavan Mathews, Easton McAllister, Sawyer McCormick, Jay McElwain, Luke Moats, Connor Moore, Ellie Nash, Brooke Nelson, Hudson Olive, Josef Osgood, Hunter Pangle, Jaycob Pepper, Erin Phillips, Ella Pike, Gaelin Pleasant, Payton Preuitt, AJ Reeves, Lacy Slaten, John Sosnowich, Brianna Staudt, Caleb Stone, Garland Stout, Bricen Tapscott, Peyton Thompson, Juanita Velazquez, Brian Vo, Marissa Waddell, Brody Wade, Natalie Wallace, Avary Ward, Presley Weldon, Braxton Westbrook, Colby Widner, Hunter Williams, Caroline Wilson, Paul Wilson, Regan Wood, Leighia Woodard, Michael Woods, Alondra Zavela, Jared Zimmerman

6th Grade

(A) – McCall Atchison, Bryce Balch, Claire Barley, Kalisa Barnett, Keara Blankenship, Samantha Borglum, Evan Bowling, Jackson Boyer, Michael Boyer, Andrew Bray, Rylie Bryant, Braden Bullard, Kodi Burgess, Clay Burns, Macie Cagle, Jon Carnes, Chloe Clark, Madison Clemons, Catherine Cline, Carley Corder, Kelsey Crow, Cassidy Der, Andrew Ekema, Jaydon England, Anna Ferguson, Donna Ferguson, Beau Fletcher, Jarrod Galloway, John Gentle, Katelyn Green, Hannah Gregory, Effie Mae Hagemann, Gracie Hamlett, Kenzie Hamlett, Alston Hampton, Katie Harris, Jordan Heaps, Mollie Henry, Trent Hill, Ansley McCay, Jake McDonald, Maggie McKissack, Kyle Medendorp, Will Miller, Shelby Moore, Larsen Murphy, Connor Ord, John David Orr, Dylan Pagani, Addison Parker, Allison Parker, Whitley Payne, Marc Pettus, Sydney Pham, Laura Sims Pride, Audrey Reeder, Hayden Rigdon, Andrew Rittman, Abby Schonebaum, Kalin Sharp, Walter Shelton, Tad Sivley, Kiya Jo Steele, Brynna Stepp, Abby Stutts, Madison Stutts, Greyson Taylor, Ashlyn Ward, Meg Wilbanks, Mary Claire Wooten, McKenna Wright, Natalie Wright

(A/B) – Shanna Alexander, Dylan Bargas, Spencer Bell, Samantha Bennett, Jakiya Brewer, Nia Brewer, Ben Caldwell, Marley Carpenter, David Chea, Braylie Coffey, Dylan Crook, Amber Davis, Chaney Dutton, Alison Eddy, Emma Estrada, Rebecca Faulk, Jasper Flippo, Trinitiy Forrest, Matthew Franks, Andrea Gonzalez, Citlaly Gonzalez, Emilee Hawkins, Tucker Hayes, Spencer Holland, Quinn Holsclaw, Cameron Hood, Skyler Howell, Briley Huckaby, Alyssa Jackson, Payton Key, DJ Leathers, Madison Lindley, Seth Looney, Connor Loyd, Chelsie Mack, Hayden Maner, Willoe McBride, Sara McClellan, Seth McKee, Kelley Meherg, Dawson Miller, Robert Morris, Ayden Penley, Gabrielle Petersen, Caleb Puckett, Jackson Raley, Austyn Randolph, Jenny Cate Rhodes, Chandler Richards, Colby Ricks, Nash Riddle, Sydney Sandefer, Connery Sandlin, Daniel Sandlin, Anna Schonebaum, Grace Sittason, Lillie Smith, Maggie Smith, Renee Smitherman, Katy Sparkman, Madison Springer, Zane Stinson, Matthew Vogelaar, Jake Waddell, Tyde Ward, Cade Wiley, Georgia Williams, Karli Wright, Josh Wynn

Semester Honor Roll

Fifth Grade

(A) – Seb Alexander, Allie Anders, Aubrey Anderson, Avery Balch, Emma Ballew, Jessica Beal, Halle Bone, Emilee Boster, Grace Braddock, Ty Bragwell, TJ Brown, Angel Caldwell, Lillyanna Cartee, Reagan Clark, Kennedy Coan, Mason Cox, Natalie Dalrymple, Cayden Davis, Brody Dean, Ashley Dolbeer, Mikayla Dubnik, Graham Ellis, Madison Fourmaux, Sarah Fox, Mary Elizabeth Gentle, Mackenzie Guthrie, Nylah Halbrooks, Stuart Hall, Hudson Harden, Carly Holladay, Danielle Holt, Zach Honey, Daelin Horn, Kylee Howell, Tori Hughes, Daniel Hunter, Brodie Jackson, Elliott Johnson, Mekhi Kalil, Kameron Kirby, Bayleigh Kyker, John Looney, Michaela Massey, Julya McMinemon, Johnston Murphy, Andrew Norton, Ruchi Patel, Olivia Patterson, Brody Peebles, Jordan Pepper, Bayleigh Robbins, Shelby Roberts, Jake Ryan, Isabella Segars, Caleb Simmons, Courtney Steele, Sloan Steelman, Dakota Stewart, Brody Tapscott, Katelyn Taylor, Peyton Thompson, Kylea Vinzant, Cana Beth Waynick, Eric Wright, Trent Wright

(A/B) – Walker Anton, Callie Arnold, Jud Baker, Savanna Bradford, Ethan Cagle, Emma Carnes, Drew Cartee, Maygan Cataline, Mikenzie Chumley, Jacob Cody, Lydia Coffey, Paisley Coffman, Peter Cosby, Brinkley Cottingham, Landon Cottingham, Danica Cuip, Marissa Davis, Breanna Eddy, Delaney Emmons, Luke Fitzgerald, Baylee Followay, Calee Fowler, Ryan Garrison, Blaze Gillespie, Maddie Grace Gladden, Kabe Grammer, Mac Hardin, Madison Hargett, Te’a Heaps, Destiny Jarrett, Jessica Jarrett, Molly Johnson, Jacob Keers, Elijah Kellick, Ethan Kilpatrick, Will King, Madalynn Lambert, Cole Lewis, Seth Lockett, Dylan Long, Carson Lovelady, Gigi Lunsford, Zach Lyons, Antonio Mack, Eavan Mathews, Easton McAllister, Sawyer McCormick, Jay McElwain, Taylor Miller, Luke Moats, Connor Moore, Ellie Nash, Brooke Nelson, Caden Olive, Hudson Olive, Chloe Palmer, Hunter Pangle, Erin Phillips, Ella Pike, Gaelin Pleasant, Blake Poff, Payton Preuitt, AJ Reeves, Lacy Slaten, John Sosnowich, Brianna Staudt, Caleb Stone, Garland Stout, Bricen Tapscott, Madison Thompson, Juanita Velazquez, Brian Vo, Marissa Waddell, Brody Wade, Natalie Wallace, Avary Ward, Presley Weldon, Braxton Westbrook, Colby Widner, Regan Wood, Leighia Woodard, Katie Woods, Michael Woods, Brayden Wright, Alondra Zavala, Jared Zimmerman

Sixth Grade

(A) – McCall Atchison, Bryce Balch, Claire Barley, Kalisa Barnett, Spencer Bell, Keara Blankenship, Samantha Borglum, Evan Bowling, Jackson Boyer, Michael Boyer, Andrew Bray, Nia Brewer, Rylie Bryant, Braden Bullard, Kodi Burgess, Clay Burns, Macie Cagle, Ben Caldwell, Jon Carnes, David Chea, Chloe Clark, Madison Clemons, Catherine Cline, Braylie Coffey, Carley Corder, Dylan Crook, Kelsey Crow, Amber Davis, Cassidy Der, Chaney Dutton, Andrew Ekema, Jaydon England, Anna Ferguson, Donna Ferguson, Beau Fletcher, Jasper Flippo, Jarrod Galloway, John Gentle, Katelyn Green, Hannah Gregory, Effie Mae Hagemann, Gracie Hamlett, Kenzie Hamlett, Alston Hampton, Jordan Heaps, Mollie Henry, Trent Hill, Briley Huckaby, Payton Key, Ansley McCay, Jacob McDonald, Seth McKee, Maggie McKissack, Kyle Medendorp, Dawson Miller, Will Miller, Shelby Moore, Larsen Murphy, Connor Ord, Dylan Pagani, Addison Parker, Allison Parker, Whitley Payne, Marc Pettus, Sydney Pham, Laura Sims Pride, Audrey Reeder, Jenny Cate Rhodes, Colby Ricks, Nash Riddle, Hayden Rigdon, Andrew Rittman, Landon Robinson, Sydney Sandefer, Abby Schonebaum, Anna Schonebaum, Kalin Sharp, Walter Shelton, Tad SIvley, Kiya Jo Steele, Brynna Stepp, Abby Stutts, Madison Stutts, Greyson Taylor, Jake Waddell, Ashlyn Ward, Tyde Ward, Meg Wilbanks, Georgia Williams, Mary Claire Wooten, McKenna Wright, Natalie Wright

(A/B) – Shanna Alexander, Dylan Bargas, Samantha Bennett, Kaleb Bishop, Jakiya Brewer, Marley Carpenter, Sam Cheatham, David Cosby, Blake Curtis, Alison Eddy, Emma Estrada, Rebecca Faulk, Hawken Foote, Trinity Forrest, Matt Franks, Andrea Gonzalez, Citlaly Gonzalez, Katie Harris, Emilee Hawkins, Tucker Hayes, Spencer Holland, Quinn Holsclaw, Cameron Hood, Skyler Howell, Brandon Ideus, Alyssa Jackson, Caleb Johnson, Mitchell Kent, Carli Lacy, Ryan Langston, DJ Leathers, Matthew Leonard, Madison Lindley, Wesley Livingston, Seth Looney, Connor Loyd, Chelsie Mack, Hayden Maner, Willoe McBride, Sara McClellan, Victoria McClure, Kelley Meherg, Kirk Morris, Katlyn Niles, Jacob Olom, Hunter Owens, Ayden Penley, Gabrielle Petersen, Caleb Puckett, Jackson Raley, Austyn Randolph, Chandler Richards, Hayden Roden, Connery Sandlin, Grace Sittason, Lillie Smith, Maggie Smith, Triston Smith, Debra Smitherman, Katy Sparkman, Madison Springer, Zane Stinson, Olivia Stout, Alyssa Stutts, Jacob Tosti, Matthew Vogelaar, Monica Wilburn, Cade Wiley, Karli Wright, Josh Wynn,

Editor's Picks