Archived Story

Eva honors for 2nd nine weeks

Published 3:07pm Tuesday, January 28, 2014

First grade

(A) – Noah Adkins, Sarah Brown, Abbey Cater, Kaden Cobbs, Evan Dockery, Laney Dothard, Kannon Dougherty, Micah Edwards, Briley Hung, Brody Hyatt, Izzy Kanaday, Walker Latham, Carol Beth Parker, Breia Rusk, Olivia Smith, Quinton Smith, Savan­nah Stewart and Des’Ray Stokes

(A/B) – Brooks Allred, Manuel Delacruz, Arianna Frazier, Olivia Frezza, Addi­son Herrington, Eliza Hoff­heins, Christian King, Kendall Livingston, Abby Oden, Alai­na Smith, Rebecca Stallings, Brandon Warren and Ari Williams

Second grade

(A) – Baylor Brown, Ema­leigh Brown, Preston Camp­bell, Blaire Drum­mond, Brooke Drummond, Gracie Jo Echols, Alyssa Herrington, Natalie Hill, Eli Joiner, Hayden Kelley, Ellie Muse, Emma Muse, Callie Smith, Natalie Steimling, Brooklyn Stiles and Sadie Vest

(A/B) – Fisher Anaya, Jacob Booker, Madison Brown, Blaine Chambers, Blaine Hale, Kaelyn Jones, Chaney Kinney, Sadie Mauck, Walter Norrie, Tristan Poole, Dalton Pressnell, Luke Stewart, Lindsey Thomas, Thomas Williams, Sierra Wooten and Lilly Yancey

Third grade

(A) – Tyde Fairbanks, Isabel Folds, Kaleb Hall, Symon Joiner, Emma Morgan, Mac Shadden, Cooper Smith, Payton Smith, Katelynn Stewart, Will Styles and Jessica Wallace

(A/B) – Andrew Cameron, Levi Denney, Cutter Eidson, Isaac Frezza, Kade George, Carson Humphrey, Kai-Lynn Land, Brock Maroney, Kolton Mooney, Laney Nelson, Taylor Patton, Devin Peck, Eric Torres and Jordan Webster

Fourth grade

(A) – Alyssa Brown, Lily Craft, Sarah Kate Dockery, Clay Graham, Gabriel Hill, Mason Humphrey, Zachary Joiner, Nick Miller, Logan Privett, Gerardo Sapia, Garrett Styles, Destinee Taylor, Gracie Vest and Faith Wilson

(A/B) – Langston Borden, Kayleigh Clark, Abigayle Douthit, Justin Driggers, Abby Dudley, Hannah Gourley, Madison Hill, Shannon Johnsey, Brennen Jones, Caden Layfield, Eli Lott, Taylor Mitchell, Dakota Nobinger, Alyssa Norwood, Jordan Oden, Jaycee Stapp, Micah Steffen and Raegan Weissend

Fifth grade

(A) – Alaina Adderey, Cole Baker, Abby Brown, Caylee Brown, Joshua Kelley, John Landers, Carter Latham, Michael Cloud McLemore, Justin Moore, Anna Muse and Brayden Nelson

(A/B) – Brooke Absher, Abbey Allred, Gage Brown, Clent Burns, Grace Cagle, Kelsey Cameron, Emma Childers, Abbie Grace Corder, Cailee Couey, Jayla Drinkard, Lane Garnett, Elmo Gay, Ansley Graham, Brice Hale, Makyah Hudgins, Charlie Humphrey, Nathaniel Miller, Madison Puckett, Parker Ricketts, Braden Rusk, Chloe Shadden, Audrey Smith, Nicholas Steimling and Adam Wilson

Sixth grade

(A) – Bristol Collins, Lindsey Fowler, Jonathan Goodwin, Anneliese Kruger and Dustin McIntosh

(A/B) – Nicholas Benefield, Tristan Bennett, Cierra Cagle, Alex Cloer, Erik Cloer, Briley Douthit, Lauren Guyton, Carter Holmes, Kagan Long, Kyleigh Murphree, Sebastian Peck, Alex Posey, Thomas Prus, Tiffany Prus and Payden Smith

Seventh grade

(A) – Micah Corder, Brayden Henderson, Makenzie Hill, Langlee Holmes, Wyatt Holmes, Levi Kelley and Ben Shadden

(A/B) – Megan Alexander, Kaity Benson, Aleah Brown, Carter Brown, Isaac Childs, Carly Fairbanks, Rosie Hamilton, Seth Harper, Lauren Humphrey, Skylar Irvin, Ty Maddux, Haley McNutt, Brittney Puckett, Allen Slaten and Bailey Watts

Eighth grade

(A) – Henslee Brindley, Levi Cagle, Lindsey Dunn, Haley Earwood and Cade Murphree

(A/B) – Trystan Borden, Preston Bryant, Harley Cater, Logan Couey, Taylor Dudley, Nick Edge, Riley Ford, Dawson Fowler, Callie Frost, D.J. Hyatt, Claudia Landers, Tyler Long, Dixie Muse, Tiffany Patterson, Tyler Peck, Montana Ryan, Michael Sapia, Alex Seguin, Matthew Slaten, Noah Steffen, Brayden Tucker and Wyatt Young.

Editor's Picks